Pokračováním potvrzujete, že jste starší 18 let.

Pokračovat

FAQs

časté otázky

Jaký je rozdíl mezi řemeslným ciderem a průmyslovým ciderem, který je běžně dostupný v obchodě?

Nejzásadnější rozdíl mezi těmito dvěma typy ciderů je v použítých surovinách a vyrobním postupu. Průmysloví výrobci své cidery doslazují a dochucují aromaty, k samotné výrobě používají výhradně jablečné koncentráty určené pro masovou produkci. Řemeslné cidery jsou na druhou stranu vyráběny s velkým důrazem na kvalitu a původ suroviny, a také na to, aby byl cider vyroben dle těch nejlepších technologických postupů, avšak s ohledem na tradici.

Co se dělo s F.H. Pragerem poslední 2 roky?

F.H. Prager byl koncem roku 2019 odkoupen od původních majitelů firmou Kofola, která spatřila veliký potenciál v řemeslných produktech vyrobených z kvalitních surovin. Nyní se jedná samostatný projekt, který se dále rozvijí jako jeden z prvních start-upových projektů s podporou a zázemím Kofoly.

Jsou ve vašem cideru nějaké přidané látky?

Naše cidery jsou 100% přírodní, nenajdete tak v nich žádná aromata, barviva, konzervanty, přidaná sladidla či cukr. Naše cidery také nefiltrujeme, díky čemu dosáhneme správné moštové barvy a chuti.

Kde F.H. Prager koupím?

V blízké době budete moci koupit naše produkty na našem vlastním e-shopu, na kterém právě pracujeme. Dále jej najdete v obchodech Makro, na rohlik.cz a kosik.cz, a samozřejmě v restauracích, barech a bistrech po celé ČR.

Plánujete do budoucna nějaké další produkty?

Naše cidery neustále ladíme a vylepšujeme, také si ale rádi zaexperimentujeme a zkoušíme nové příchutě, které se možná časem dostanou do naší nabídky :)

Cookies