Pokračováním potvrzujete, že jste starší 18 let.

Pokračovat

vÝroba a udrŽitelnost

Věrnost poctivému produktu

Celý proces výroby našich ciderů jsme vyladili s odborníky z Anglie a Francie tak, aby odrážel naše hodnoty. Naše jedinečná směs jablek pro F.H. Prager kvasí a následně zraje dohromady 6-8 týdnů. Pro zastavení kvašení a odsazení kvasinek zchladíme náš cider až pod 4 stupně, tak docílíme dokonalého zastavení kvašení, aniž bychom si pomohli běžně používanou chemií (siřičitan draselný - alergen)

Nealkoholický F.H. Prager je zcela unikátní – základ kvasíme speciálně vyšlechtěnými kvasinkami pro bezalkoholovou fermentaci, které v Evropě nikdo jiný nemá. Při fermentaci dodržujeme přesné časy a teploty napříč jednotlivými procesy – know-how jsme získali společným testováním s dodavateli a dalšími odborníky.

UdrŽitelnost — Na nic si nehrajeme, dĚlÁme funkČnÍ opatŘenÍ

Náš komplexní přístup se promítá i do toho, jakým způsobem uvažujeme nad ekologií. Nejsme fanoušci rádoby ekologických řešení, která jsou sice módní, ale ve skutečnosti nemají žádný dopad. Místo toho zavádíme praktická opatření, která jsou v souladu s naší filozofií – jednoduchá, funkční a efektivní.

ObalovÉ materiÁly

Jako jediní producenti cideru používáme vratné láhve. Nevratné láhve totiž mají bezkonkurenčně nejhorší uhlíkovou stopu ze všech obalů.

Nejefektivnější ekologické řešení obalového materiálu je potom jedno z těch nejjednodušších – vratný keg (sud). Ten máme samozřejmě v nabídce a F.H. Prager v něm dodáváme do desítek barů, restaurací a bister

Suroviny

Snaha o co nejnižší uhlíkovou stopu se samozřejmě promítla i do výběru surovin pro náš cider. V první řadě se všechno, co je možné, snažíme naskladňovat od lokálních výrobců – tím se minimalizuje uhlíková stopa přepravy.

Zároveň pracujeme s našimi dodavateli na vývoji bezobalového systému distribuce surovin, s jedním dodavatelem už jsme to dokonce rozjeli v praxi.